TANULMÁNYAIMAT A LIGET ALAPFOKÚ MŰVÉSZETOKTATÁSI INTÉZMÉNY ÉS SZAKKÉPZŐ ISKOLÁBAN VÉGEZTEM EL
Szakmai gyakorlatom helyszínei:
TISZAÚJVÁROSI-GYÓGY-ÉS STRANDFÜRDŐ
FELSŐ-SZABOLCSI KÓRHÁZ KISVÁRDA
FIGHT-KLUB SPORTKÖZPONT -NYÍREGYHÁZA
Az oktatómat itt meg kell említenem:Szíjjártó Anikó aki emberileg és szakmailag minden tudását megosztotta velem,hálám kisérje élete során...
AMIÉRT AJÁNLOM A MASSZÁZST.....
A masszázsterápia enyhíti a krónikus fájdalmat, segíti a fájdalmat előidéző állapot megszüntetését, azon kívül önmagában is fájdalomcsökkentő hatású. Mint szakképzett masszőr kezemmel olyan ingerületeket gerjesztek a szövetek érzékelő idegvégződéseiben, amelyek ideiglenesen gátolják a krónikus fájdalmi ingerületek eljutását az agyba. Ezen kívül az agyat endorfin (a test természetes érzéstelenítőjének) kiválasztására késztetem, ami mesterséges gyógyszerek használata nélkül enyhíti a fájdalmat, és a kellemetlen közérzetet.
CÉLOM
A fájdalom körfolyamatának megszakítása
A szövetek lokális keringésének javítása
A szöveti oxigenizáció és anyagcsere fokozása
Az izomtónus normalizálása
A szervezet általános állapotának javítása
KINEK ÉS MIÉRT AJÁNLOM A MASSZÁZST.....
Sokszor halljuk, hogy ha valami mindenkinek jó, az nem jó semmire. Ezt cáfolni szeretném, hiszen a betegségmegelőzéstől az egészség visszaszerzéséig szinte mindenhol van a masszázsnak funkciója. A masszázs nem csupán az izomzatot tartja karban, hanem többek között pozitív hatással van a vér-, és nyirokkeringésre, a szervezet oxigénellátására, oldja a stresszes állapotokat. Javítja az anyagcserét, fájdalmat csillapít. Ülőmunkát végzőknél némileg pótolja a mozgáshiányt, kemény fizikai munkát végzőknél, ellazít. Korcsoportokra gondolva leginkább 30-35 év felettiek azok, akik a masszázs szolgáltatást igénybe veszik. Nagyon hiányolom a fiatalokat, hiszen rengetegen ülnek közülük a számítógép előtt, otthon, munkahelyen, iskolában, és nagyon leterheltek. Most még nem érzik ennek a negatív hatását, mert szervezetük erős, de később komoly problémáik lehetnek. Érdemes lenne nekik is beiktatni egy-egy masszázst az életükbe.
Már az anyaméhben fejlődő magzat is részesül természetes és automatikus masszázsban az anya testének mozgása által.
Idős korban a rendszeres masszázs nem csupán frissességet ad, de a megerőltetés és a sérülések kockázatát is minimalizálja. Segíti a betegek és gyengélkedők felépülését, valamint oldja a feszültséget. Enyhíti az öregedéssel együtt járó magányérzetet. Az öregek sokat szenvednek a simogató kéz hiányától.
EGY KIS MASSZÁZSTÖRTÉNET....
A masszázs szinte egyidős az emberiséggel. A masszázst és a kézrátételt a történelem előtti időkben a sámánok és gyógyítók már alkalmazták különböző kultikus és gyógyító rítusok során.Hippokratész (i.e. 460-377) a szervezet egészséges működéséhez szükségesnek tartotta a friss levegőt, a megfelelő táplálkozást, testmozgást, gyógyfürdőt és masszázst. Jól ismerte a gyógyfürdő és ivókúra gyógyhatásait. A krónikus betegeknek fürdőt és masszázst javasolt, szükségesnek tartotta hozzá a mozgást. A masszázs görög elnevezésének szószerinti fordítása gyúrást jelent.A XVIII századtól a mechanoterápia néven válik ismeretté. A masszázs szó francia eredetű, de eredetét tekintve megoszlanak a vélemények. A fogások elnevezése is francia eredetű, innen vették át.Mátyás király udvarában úgynevezett "dögönyözők" voltak, akik mindenféle képzettség nélkül végezték munkájukat.A XIX. Században Hoffa ortopéd sebész Németországban Ling módszertét fejlesztette tovább, és adta át tanítványainak. Leírja az öt alapfogást, amelyet ma is tanítanak. Hoffa tanítványa BÖHM 1911-ben könyvében leírta a masszázs vezérfonalát, s azokat fényképekkel illusztrálta.1890-től az orvosi egyetemeken oktatták, William Murell vezette be, az orvosképzés része lett.1898-ban Head felfedezte a bőrtakaró és a belső szervek közötti reflektórikus kapcsolatot és szegmentális összefüggéseket, (Head zónák).1917-ben Mackenzie ezt továbbfejlesztette, és bebizonyította a belszervek és az izomzat közötti reflektorikus kapcsolatot. (Mackenzie-zónák) .Az Ő kutatásai a szegment-masszázs alapjait tették le, melyet reflexzóna masszázs néven írták le. Az Ő kutatásaikat Glaser és Dalicho fejlesztette tovább l952-ben megírt könyvében.1929-ben Elisabeth Dicke német gyógytornász kidolgozta a kötőszöveti masszázs elméletét és speciális gyakorlati technikáit. Kutatási eredményeit könyvében (Az én kötőszöveti masszázsom" címmel írja le.1904-ben Gowers foglalkozott a fájdalmas izomterületekkel, melyeket fibrositis gyűjtőfogalom alá rendezett.1926-ban Kirschberg a "Masszázs és gyógytorna" c. könyvében kitért arra, hogy a masszázs nemcsak az izmok hipertónusát befolyásolja, hanem a nyirokkeringést is.1947-ben James Cyriax angol ortopéd orvos írja meg a könyvét a "Kezelés manipulációval és a mély masszázs" címmel, mely fizioterepeuták számára írt.